Sæther gård, Surnadalen

TF 2 SESTRE GARD 1
TF 2 SESTRE GARD 2

Partnerskap for fremtiden i Surnadalen

I Surnadalen finner vi den kjente lakseelven som har gitt mye glede til generasjoner, og her ligger også Sæther gård – en familiegård som har vært i familien Sæthers eie i flere generasjoner. Nåværende eier, Anders Sæther, er både utdannet siviløkonom og agronom, og driver gården med fokus på beitedyr og skogbruk.

Trefadder og familien Sæther har hatt et vellykket partnerskap gjennom flere år, som har resultert i mer enn 300.000 plantede trær. Dette vil binde titusenvis av tonn CO₂ og har samtidig bidratt til å skape mange arbeidsplasser underveis.
Selv om skogen vokser naturlig, krever den regelmessig tilsyn, tiltak og omsorg for å sikre at verdiene overføres til neste generasjon. Familien Sæther, som mange bønder, har et sterkt fokus på å skape verdier for fremtiden, og de tar ansvar ved å bidra til økt skogplanting for å binde store mengder CO₂.

Trefadder og våre kunder er stolte av det gode partnerskapet med familien Sæther, og vi ser frem til å fortsette samarbeidet for å sikre en bærekraftig fremtid.

Kart_Sæther